“Moja rata wzrosła o 1750 PLN miesięcznie!” – takich i podobnych telefonów z prośbą o pomoc odbieramy od Was w styczniu rekordowo dużo.

Efektem wzrostu stóp procentowych jest wzrost raty kredytowej.

Tak, wiemy – “Mam oprocentowanie 2,22”. To najczęstszy błąd w założeniu, który usypia Waszą czujność i z którego Was wyprowadzamy. Oprocentowanie zmienne kredytu, który zaciągałeś oparte jest o marżę banku + WIBOR 3M lub 6M (np. ING, Santander, od niedawna również MIllennium). 

Przykład: 

2,0% marży + 0,22% WIBOR 3M = 2,22%

2,22% – Tyle wynosiło Twoje oprocentowanie jeszcze kilka miesięcy temu i najczęściej taką ratę opłacasz jeszcze w styczniu (opartą o wartość WIBOR sprzed podwyżek stóp).

Patrząc na rozpędzającą się inflację kierunek decyzji Rady Polityki Pieniężnej ws. dalszych podwyżek zdaje się być… sami czujecie jaki.

Ten sam kredyt obecnie (po aktualizacji stawek WIBOR w Twoim banku) oprocentowany będzie już nie na dotychczasowych 2,22% a na 5-6% i więcej.

Zatem na wiosnę skok Twojej miesięcznej raty będzie spektakularny. Jeśli do tego czasu zrefinansujemy Twój kredyt (po prostu nowy bank spłaci Twój obecny) i przeniesiemy Cię na niskie oprocentowanie stałe, to nie dość, że będziesz mógł spać spokojnie przez 5 lat, to patrząc na obecną sytuację gospodarczo-monetarno-ekonomiczną prawdopodobnie zaoszczędzisz od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy PLN odsetek.

Pamiętaj, że Twój bank najczęściej jeszcze nie zaktualizował Twojego harmonogramu płatności – jest to opóźnienie wynikające z oparcia oprocentowania zmiennego na WIBOR 3M lub 6M, które aktualizowane są 2-4 razy w roku).

Wybór oprocentowania stałego gwarantuje nam niezmienną ratę kredytu, dzięki czemu przez kolejne 5-7 lat nie musimy martwić się o wzrosty stóp procentowych.

Jesteśmy przekonani, że masz ciekawsze pomysły na wydanie kilkuset (przy większych kredytach kilku tysięcy) złotych miesięcznie niż oddawanie ich co miesiąc do banku jako wyższe odsetki.

‼️ Nie jest jeszcze zbyt późno na zabezpieczenie się przed dalszymi i obecnymi podwyżkami. 

Umów się jeszcze dziś na niezobowiązującą rozmowę audio / video z jednym naszych Ekspertów i w 15 minut uzyskaj:

✅ Pełną ocenę swojej aktualnej sytuacji

✅ Symulację i zestawienie dostępnych dla Ciebie ofert na oprocentowaniu stałym

✅ Pełną opiekę profesjonalistów w procesie, od pierwszego telefonu aż po uruchomienie tańszego kredytu hipotecznego 

Cała usługa jest w pełni darmowa. 

0️⃣ Prowizji za współpracę

0️⃣ Prowizji w nowym banku 

0️⃣ Ukrytych kosztów