fbpx
+48 12 352 12 12 Kraków | Warszawa | Wrocław | Katowice | Gdańsk Pon. - Pt. 9:00 - 20:00

Wycena nieruchomości

Po co i dlaczego?

W momencie starania się o kredyt hipoteczny konieczne jest przeprowadzenie wyceny polegającej na dokładnym oszacowaniu wartości nieruchomości, która ma być zabezpieczeniem dla banku w przypadku niewywiązania się z umowy kredytowej.
Podczas współpracy z nami zagwarantujemy Ci kompleksową opiekę na każdym etapie, również podczas procesu wyceny nieruchomości. Od lat współpracujemy z najlepszymi rzeczoznawcami w Polsce co gwarantuję, że wycena Twojej nieruchomości będzie dokładna i rzetelna.

23 (1)
pedro-miranda-3QzMBrvCeyQ-unsplash (1)

Analiza stanu technicznego i koszty związane z operatem

Rzeczoznawca dokładnie oszacuje wartość nieruchomości, co pozwoli na określenie maksymalnej kwoty kredytu, jaką można otrzymać. Dodatkowo, rzeczoznawca przeprowadza wnikliwą analizę stanu technicznego nieruchomości i ocenia ryzyko związane z jej zakupem, co zapobiegnie sytuacjom, w których zaciągnięty kredyt przewyższa wartość nieruchomości. Wszystko to pozwoli na uzyskanie korzystnego kredytu hipotecznego i uniknięcie niepotrzebnych kosztów i problemów w przyszłości. Koszt wykonania operatu, czyli wyceny nieruchomości zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj nieruchomości, jej lokalizacji, wielkości i stanu technicznego. Możesz spodziewać opłaty w granicach od 500 do 1200 złotych.

Korzyści współpracy z rzeczoznawcą

 1. Szybsza wycena i decyzja ostateczna – jeśli zdecydujesz się aby dostarczyć do banku gotowy operat proces analizy Twojego wniosku odbędzie się znacznie szybciej niż w przypadku operatu wykonywanego wewnętrznie przez bank.
 2. Rynkowa faktyczna wartość nieruchomości – jeśli bank wykona swoją wycenę i stwierdzi, że wartość nieruchomości jest niższa niż w rzeczywistości to od wydanej opinii nie będzie możliwości odwołania. Zewnętrzny rzeczoznawca często ma o wiele większe doświadczenie i wycenia nieruchomość w obiektywny sposób.
 3. Jeden operat do kilku banków – jedną wycenę z odpowiednimi załącznikami będziesz mógł złożyć do kilku banków co wyjdzie zdecydowanie korzystniej cenowo niż przeprowadzanie osobnych wycen w poszczególnych bankach (choć występują banki, które akceptują wyłącznie swój operat wewnętrzny).
 4. Operat dla Ciebie – po wykonaniu operatu rzeczoznawca przekaże Ci dokument, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać go ponownie np. w procesie refinansu kredytu jeśli zmieścisz się w dacie ważności operatu. Data wynosi najczęściej 12 miesięcy.
17
Harveo 11
Harveo 2
Zrzut ekranu 2022-09-23 o 13.58.38
Harveo 8
Harveo 7
Harveo 5

Zapraszamy Cię do naszych oddziałów

Nasze biura mieszczą się w biurowcach klasy A w centrum Warszawy, Krakowa, Katowic i Gdańska. Jeśli chcesz zabrać dzieci, z pewnością znajdą dla siebie zajęcie. Stół bilardowy, salki z konsolami X-box i wiele innych atrakcji.

Bazujemy na najnowocześniejszych technologiach

Kalkulator kredytowy, kalkulator nadpłat, rangking aktualnych ofert, codzienne aktualizacje banku wiedzy o najnowsze regulacje, dedykowana platforma dla klientów i wiele innych udogodnień sprawia, że możemy skoncentrować się w 100% na profesjonalnej obsłudze Ciebie, dostarczając najwyższą jakość równocześnie mając czas na ralację i świetną atmosferę.

14
Lat
Doświadczenia
5239
Obsłużonych
Klientów
508
Uruchomionych
Milionów
25
Banków
W ofercie

Google Rating

5,0 237 reviews

 • Avatar Alex Bãcica ★★★★★ 2 months ago
  Jakub helped me to go through the whole mortgage process with minimum effort from my side. He gave me the best options available … More to choose from, walked me through the whole process making sure everything is well understood. Very responsive and flexible when it comes to scheduling meetings and very professional. Overall a great experience when it comes to this kind of transactions. Highly recommended!
 • Avatar Lukasz Nowicki ★★★★★ in the last week
  Professional and attentive to customer needs. They know very well bank procedures which was key in getting the positive decision. … More Always available and helpful - there was always someone to help with any questions
 • Avatar miltos saratzidis ★★★★★ 3 months ago
  This was one of my best experiences of service in my life, I had an amazing first call with Jacob Pajak Adam explaining to … More me the process specifically for my situation.
  I was particularly impressed that they were able to make a special plan for me as a foreigner in order to achieve my long-term financial goals.
  After this phone call, Jacob spent multiple hours helping me personally in their office, I am already in the first phase of getting my mortgage and I am really excited about
 • Avatar Katarzyna Milenkiewicz ★★★★★ 3 months ago
  My friend recommended me Harveo services and I couldn’t find better place for financial advice. In my case we were dealing … More with a flat purchase financing, but from that time I had many other things to discuss with Mr Jakub. Always prepare and always there to help. 5 well deserves stars!

 Co otrzymujesz?

Spotkanie edukacyjne

Zaczynamy od spotkań lub video rozmów aby mieć pewność, że zdobędziesz całą niezbędną wiedzę oraz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące pytania. Priorytetem jest dla nas pełna świadomość klienta odnośnie wszystkich dostępnych ofert na rynku, podstawowych zasad ekonomii, mechanizmów bankowych, swoich praw jak i zapisów w umowie kredytowej.

Ocenę zdolności kredytowej

Najważniejszy krok, który determinuje Twoje dalsze decyzje. Podczas spotkania obliczymy zdolność kredytową w poszczególnych bankach, wskażemy ryzyka oraz potencjalne słabe punkty transakcji, które możesz napotkać w trakcie procesu wnioskowania o kredyt. Dzięki temu będąc w pełni świadomym i przygotowanym, zwiększasz swoje szanse na pozytywną decyzję.

Dopasowanie najlepszej oferty

Dla każdego klienta opracowujemy indywidualną koncepcję i strategie działania wraz ze szczegółowym planem oraz checklistą. Pozwól nam znaleźć dla Ciebie najbardziej atrakcyjne oferty i dostosować je do Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych.

Opiekę od A do Z podczas całego procesu

Wspieramy klienta, prowadząc “za rękę” krok po kroku przez cały proces kredytowy. Od pierwszego połączenia telefonicznego, spotkań i rozmów, wypełniania wszystkich dokumentów, formalności, aż do podpisania umowy kredytowej w banku i całkowitego zamknięcia procesu.  Z nami nigdy nie zostajesz bez wsparcia i opieki.

Pomoc w kompletowaniu niezbędnych dokumentów

Przeciętny wniosek o kredyt hipoteczny dla jednego banku zawiera kilkadziesiąt stron różnego rodzaju dokumentów, co czyni proces przygotowania bardzo złożonym i trudnym, szczególnie dla niedoświadczonej osoby. Pomożemy Ci sprawnie zebrać niezbędne dokumenty i złożymy za Ciebie wniosek w każdym wybranym banku.

Wszystkie formalności w jednym miejscu

Wygodą i oszczędnością czasu jest składanie wniosków do kilku wybranych banków podczas jednego spotkania w naszym biurze. W wybranym banku pojawisz się dopiero przy podpisaniu umowy, a tym samym końcu całego procesu.

Pomoc prawna i bezpieczeństwo

Największy nacisk kładziemy na dokładne zrozumienie całego procesu kredytowego oraz Twoje bezpieczeństwo. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji będziesz mieć pełną świadomość i znajomość warunków dotyczących nieruchomości i umów kredytowych. Dodatkowo współpracujemy z radcami prawnymi oraz notariuszami, dzięki czemu możesz zasięgnąć informacji lub skorzystać z ich porady prawnej.

21 banków w ofercie

Zaoszczędzisz czas i pieniądze, korzystając z naszego 14 letniego doświadczenia. Znajdziemy i dopasujemy dla Ciebie najlepsze dostępne produkty finansowe, personalizując ofertę zgodnie z Twoimi potrzebami – a to wszystko w jednym miejscu przy wyśmienitej kawie. Współpracujemy niezależnie łącznie z ponad 35 bankami i instytucjami finansowymi.

Pomoc w znalezieniu nieruchomości

Pomagamy również w wyszukiwaniu wymarzonych nieruchomości, współpracując z największymi deweloperami i najlepszymi biurami nieruchomości na rynku. W wielu przypadkach pomagamy również w negocjacjach ostatecznej ceny oraz warunków umowy, np harmonogramu wpłat kolejnych transz.

Jesteśmy marką Harveo Group

Światowy zasięg działalności

Obsługujemy Klientów Światowo za pośrednictwem spotkań wideo oraz w biurach:

 • Kraków
 • Warszawa
 • Gdańsk
 • Katowice
 • Wrocław