Ekspert kredytowy jest osobą, która przeprowadza nas przez cały proces związany z wyborem ofert  i otrzymaniem kredytu hipotecznego. Udziela nam rzetelnych informacji na temat kredytów i aktualnych zasad ich udzielania. Sprawdza czy spełniamy warunki aby otrzymać kredyt. 

Odpowiadając na pytanie czy warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie TAK. Mnogość ofert kredytowych, usług dodatkowych czy papierów które będą potrzebne w procesie otrzymania kredytu mogą niejednego z nas przyprawić o zawrót głowy. Istnieje kilka argumentów przemawiających za tym aby skorzystać z pomocy eksperta kredytowego.

DOSTĘP DO OFERT RÓŻNYCH BANKÓW 

Niezależny ekspert  ma dostęp do wielu ofert bankowych jednocześnie, doskonale znając ich wymogi i specyfikację. Nie jest ograniczony jednym bankiem czy produktami bankowymi. Dzięki temu może obiektywnie wybrać najlepszą ofertę  z dostępnych.

DOPASOWANIE OFERTY DO KLIENTA NAWET W SKOMPLIKOWANYCH PRZYPADKACH

Na podstawie wywiadu z klientem ekspert może wybrać oferty idealnie dopasowane dla niego tak, aby maksymalnie zwiększyć szanse otrzymania kredytu. Pomoc eksperta  jest również nieoceniona w skomplikowanych przypadkach, kiedy klient ma np. nietypowe źródło dochodu. Skorzystanie z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego może więc znacząco zwiększyć szansę otrzymania kredytu i zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

AKTUALNE DANE I PROCEDURY W JEDNYM MIEJSCU

Banki stale zmieniają oferty dopasowując się do zmian na Rynku. Ekspert finansowy cały czas trzyma rękę na pulsie i jest na bieżąco. 

OPIEKA POSPRZEDAŻOWA

Pomoc doświadczonego eksperta kredytowego często nie kończy się w momencie otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. Doświadczony ekspert stale monitoruje sytuację na Rynku i w razie jej zmiany lub pojawienia się korzystniejszej oferty może skontaktować się ponownie z klientem, aby powiadomić go o możliwych rozwiązaniach  w innym banku.  Jeśli taka sytuacja nastąpi może pomóc nam przenieść kredyt do innego banku. Jest to tzw. refinans kredytu i polega na spłacie naszego zadłużenia przez nowy bank do którego się przenosimy. Dla klienta stałe monitorowanie sytuacji rynkowej i ofert kredytowych może być niemożliwym, dlatego tutaj z pomocą również przychodzi ekspert kredytowy.

POMOC EKSPERTA JEST BEZPŁATNA

Pomoc eksperta kredytowego jest zupełnie bezpłatna dla klienta ponieważ bank w którym otrzymał kredyt opłaca jego prowizję. Jeśli zastanawiacie się jak to możliwe odpowiedź jest prosta. Eksperci kredytowi obsługują ponad 50% wniosków wpływających do banków. Dla banku to korzyść bo zyskuje nowego klienta, dodatkowo wnioski te są właściwie wypełnione i złożone głównie przez klientów spełniających kryteria. Dla banku to duża oszczędność ponieważ nie ponosi kosztów związanych z obsługą oddziału czy marketingiem.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I STRESU

Gdyby klient na własną ręka chciał poznać wszystkie aktualne oferty banków i osobiście udał się do wszystkich oddziałów musiałby poświęcić na to nieproporcjonalnie więcej czasu. Pamiętać musimy również o tym, że pracownicy banku reprezentują interesy swojego pracodawcy oraz nie są w stanie przedstawić ofert innych banków. Pracownik banku nie powie o minusach jakie występują w danej ofercie swojej placówki. Ekspert kredytowy jest w stanie przedstawić plusy i minusy wszystkich ofert na podstawie swojego doświadczenia. W jego interesie nie leży przekonanie klienta do jednej konkretnej oferty a to aby klient był zadowolony i na przyszłość polecił eksperta swoim znajomym.  

Jak widzicie korzyści z pomocy eksperta są nieocenione,  należy pamiętać jednak, aby przy wyborze eksperta kredytowego nie kierować się przypadkiem a opiniami i recenzjami firmy do której się zgłosimy. Doświadczony ekspert jest w stanie łatwo i szybko  przeprowadzić nas przez cały proces kredytowy oraz pomoże zaoszczędzić nam wiele pieniędzy i stresu.